Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Märt Sults andis tänasel täiskogu istungil haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile üle järjekordse arupärimise, millega rahvasaadik loodab juhtida ministri tähelepanu lasteaiaõpetajate palga alammäära küsimustele. Arupärimisele lisaks annab Sults homme kell 13 Riigikogule üle ka petitsiooni, mis taotleb lasteaiaõpetajate töö senisest suuremat väärtustamist ning millele on omapoolse toetusallkirja andnud ligikaudu kaks tuhat lasteaiaõpetajat.

„Minu soov on, et Eestis kehtestataks lasteaiaõpetajatele riiklik palga alammäär ning koolieelseid lasteasutusi rahastataks sarnaselt munitsipaalkoolidele. On ebanormaalne, et riik sõidab järjekindlalt lasteaiaõpetajatest üle. Selline olukord peab muutuma,“ sõnas Märt Sults.

Sultsi sõnul saavad lasteaiaõpetajad oma kvalifikatsiooni ülikoolist, sarnaselt ülejäänud pedagoogidega. Ka lasub lasteaiaõpetajatel sarnaselt kooliõpetajatega vastutus laste heaolu eest. Õpetajate kvalifikatsiooninõudeid, täiendkoolituskohustusi ja muid kvaliteedi kindlustamise nõudeid rakendatakse täna nii kooliõpetajate kui ka lasteaiaõpetajate suhtes.

„Ometi ei suuda me lasteaiaõpetajatele tagada palga alammäärasid nagu kolleegidel koolis, kõrgemast tasust rääkimata. On tekitatud olukord, kus justkui on loodud ühesugused standardid, kuid hoolimata sellest on saadavad hüved erinevad. Sooviksin kuulda haridusministri põhjendusi, miks ta ei soovi tasustada lasteaiaõpetajate tööd,“ lõpetas Märt Sults.

Lisainfo:
Märt Sults
Tel 511 62 63

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside