Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis tänasel parlamendi istungil haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile üle arupärimise, millega soovitakse saada rohkem informatsiooni ametikohtade koondamistest Haridus- ja Teadusministeeriumis. Teadupärast on valitsuskoalitsioonil plaanis koondada 750 riigisektori töötajat, kellest 175 peaks tulema Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalast.

„Meie arupärimise eesmärk ongi teada saada, millised ametikohad lähevad Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalast koondamisele ning vastust soovime kuulda ametikohtade ja asutuste kaupa. On üsna suur tõenäosus, et hulk koondatutest on õpetajad. Minister peab andma teada, milline on nende koondamiskava,“ sõnas kultuurikomisjoni liige Märt Sults.

Sults jätkas: „Minister hoiab koole lihtsalt teadmatuses ja see on ääretult ebameeldiv. On ju tegelikult selline olukord, kus koondamiste arv on ammu teada, kuid teadmine, keda see konkreetselt puudutab, absurdne. Koolijuhid ja õpetajad elavad hirmus. Ligil on võimalik seda muuta, me ootame ministrilt konkreetseid andmeid.“

Kokku on riigil plaanis koondada 750 inimest ehk 1,5% riigisektori töötajaskonnast. Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalast on plaanis koondada 175 inimest. Haridusmaastikku on juba tabanud mitmed ebameeldivad uudised nagu näiteks eelarve vähendamine 2,9% võrra ning erakoolide ebakindel tulevik.

Lisainfo:
Märt Sults
Tel 511 62 63

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside