Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus toimunud välispoliitika arutelul sõnas Keskerakonna fraktsiooni liige Marko Šorin, et valitsuse vahetus julgeolekupoliitikas muutusi ei too, kuid senisest enam tuleb tähelepanu pöörata välisturgudele.

Šorin rõhutas oma kõnes, et vaatamata tekitatud hirmudele nii siin kui ka teisel pool piiri, on Keskerakonna välispoliitika eesmärk tagada jätkuvalt head suhted Euroopa Liidu ning NATOga. „Valitsuse muutus pole selles osas mingeid erisusi loonud. Iseseisev ja tugev Eesti on meie sõpradele liitlane nii täna kui ka homme, sõltumata valitsusest,“ rõhutas Šorin. Niisamuti sõnas Šorin, et Eesti pole oma seisukohti Ukraina osas muutnud ning Eestil tuleb võimaluste piires sõjakoldes kannatavaid inimesi aidata nii rahaliselt kui ka abi ravimite ja muu humanitaarabiks vajaliku näol.

Šorini rõhuasetus oli aga majandussuhetel, mis on samuti välispoliitika ja riigi julgeoleku oluline küsimus. „Meie, kui riigiesindajad, välispoliitika kujundajad, peame ühiselt küsima, mida me oleme selleks teinud, et väliskaubandust edendada. Kas me oleme loonud või loomas võimalusi ettevõtjatele ekspordimahtude kasvatamiseks?“ küsis riigikogulane. Ta lisas, et kui kaitsevõime puhul saab Eesti toetuda meie liikmelisusele NATOs ja ühtse välispoliitika ajamisel Euroopa Liidule, siis välismajanduse arengu eest saab Eesti seista vaid ise. Näiteks tuleks tema sõnul üle vaadata saatkondade roll ja võimalused eksporditurgude avardamisel. „Ärgem diskuteerigem teemadel, kas Eesti positsioon uue valitsuse puhul on kuhugi kaldumas või kadumas, vaid keskendugem ühiste väljakutsete lahendamisele,“ leidis Šorin.

Tagasiside