Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskfraktsiooni liige Marika Tuus ütles, et mõistab hukka sotsiaaldemokraatide tegevuse, kes on rakendanud usaldusisiku seaduse oma valimisvankri ette.

„Järjekindla agarusega otsitakse eelnõu menetlemise pikendamise võimalusi,“ ütles Tuus. „Ametiühingud ja nende juristid ei leia seaduseelnõule niipalju vigu, kui sotsidel oleks vaja kihutustööks Riigikogu saalis. Nii ongi jäädud puhtalt deklaratiivsele, populistlikule tasandile.“

Tuusi sõnul kahjustab see ametiühingute niigi habrast usaldust. „Ametiühingute liikmed on hakanud juba unustama mõne aasta taguseid keskliidu varadega tehtud vastutustundetuid ja kahjulikke tehinguid,“ märkis ta. „Nüüd püütakse jätta muljet nagu tegutseks riik töötajate vastu ning nagu töövõtjate kaitsega tegeleks ainult üks partei.“

Tuus ütles, et usaldusisiku seaduse eelnõu on tasakaalus, arvestab nii tööandjate kui ametiühingute huvidega ning rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO ekspertide soovitustega.

Tuusi sõnul annab uus seadus nii töötajate valitud usaldusisikule kui ka ametiühingu usaldusisikule võrdse staatuse ja võrdsed õigused informeerimisele ja konsulteerimisele.

Samuti sisaldab eelnõu põhimõtet, et tööandja tagab kokkuleppel ametiühingu usaldusisikule piisava ja mõistliku aja tema ülesannete täitmiseks tööajal.

Lisainfo:
Marika Tuus
KE fraktsiooni liige
50 69 018

Tagasiside