Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus vastuvõetud apteegikorralduse seaduseelnõud kommenteerides sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul, et vastuvõetud muudatused aitavad kaasa ravimite kättesaadavuse kaitsmisele maapiirkondades ning kaitsevad seeläbi Eesti inimeste huve.

„Eesti Keskerakond on läbi aegade olnud seisukohal, et ravimid ei ole kaup nagu iga teine ja mistahes ärilised huvid ei tohiks seista kõrgemal inimese tervist puudutavatest küsimustest. Apteekide asutamispiirangud on igal pool Euroopas. Me ei leia riiki, kus seda ei oleks. Ettevõtlusvabadusest me ravimite puhul rääkida ei saa, sest see on ka täna üks enim reguleeritud valdkondi. Me ei müü ju bensiini, me ei müü saapapaare, vaid see on inimestele elutähtis asi, et ravim kätte saada,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Kui meil ei oleks asutamispiiranguid, siis tekiks reaalne võimalus, kus ärimehed lööksid oma poed püsti üksnes suuremates linnades ja võtaksid kohad sisse uhketes kaubanduskeskustes, äritänavatel, kus neid tänagi palju. Aga maainimene vajab samuti apteeki ja sinna ei taha keegi apteeki rajada.“

„Pooldan ka seda, et ravimite jae- ja hulgimüük lahutatakse. Sellest võidab patsient, kes saaks sõltumatu teenuse. Jah, suured ravimiketid ja nende huvide eest võitlevad advokaadid seisavad kiivalt lahutamise vastu, sest mängus on nende ärihuvid. Tähtis on see, et võidaks inimene,“ lõpetas Tuus-Laul.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside