Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul andis täna minister Urmas Kruusele üle arupärimise, milles oodatakse vastuseid pikki ravijärjekordi ümbritsevatele mureküsimustele.

„Ravijärjekorrad eriarstiabi saamiseks on pööraselt pikad ja seda vaatamata möödunud aastal tehtud otsusele, kus fikseeriti ambulatoorse eriarstiabi ravijärjekorra maksimumpikkuseks kuus nädalat. Tegelikkuses pole suudetud nendest piiridest kinni pidada ja inimesed peavad abi saamiseks tunduvalt kauem ootama. Näiteks kardioloogile on järjekord hetkel 130 päeva, reumatoloogile enam kui 120 päeva ja sarnased järjekorrad on ka mujalgi,“ sõnas Riigikogu liige Marika Tuus-Laul.

Saadik jätkas: „Lisaks pikkadele ravijärjekordadele leiab patsient end tihti olukorrast, kus haigla registratuuri helistades ei ole võimalik ennast eriarstile pääsemiseks ootejärjekordagi panna. Registratuurist öeldakse, et helistage näiteks uue kuu alguses tagasi, kuna arst ei ole veel oma vastuvõtuaegu teatanud. Seega praktiseeritakse meil juba järjekordade järjekordi. Vastav määrus aga ütleb, et tervishoiuteenuse osutaja on kohustatud esimesel pöördumisel registreerima ravijärjekorra taotlused olenemata järjekordade pikkusest. Olukord on lähenemas absurdsusele.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside