Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on valitsuse planeeritav töövõimereform auklik ning tehtud läbimõtlematult. Olgugi et antud reformi on püütud ellu viia mitme ministri käe all, ei ole siiani jõutud tulemuseni, mis reaalselt ka puuetega inimeste probleeme lahendada aitaks.

„Valitsus püüab jätta muljet, et uus töövõimereform aitab puuete ja terviseprobleemidega inimestel tööturule siseneda. Tegelikkuses suunatakse märkimisväärne osa riigi sotsiaalkulutustest töötukassa õlule ning kulutatakse töötuskindlustusmaksetega kogutud summasid. Lisaks Euroopa fondidest saadavatele miljonitele on plaanis kulutada kümneid miljoneid töötukassa vahendeid. See raha on ju aga tegelikult kogutud töötajate ja tööandjate poolt inimestele töötuks jäämise puhuks, mitte aga puuetega inimeste töövõime hindamiseks,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul jätkas: „Kahjuks on olukord selline, et töövõimereformi tegemiseks kulutatakse lausa hiigelsummasid. Kui täna kulub ühe inimese töövõime kao hindamiseks 10 eurot, siis töövõime hindamiseks kulub ühe inimese peale ligikaudu 250 eurot. Lisaks plaanitakse töötukassasse tööle võtta 500 uut ametnikku. Tähtsaim küsimus on aga, kuidas peaksid Eestis tekkima need kümned tuhande töökohad, kuhu puuetega inimesed tööle saaksid. Tänase seisuga pole ka tervetel inimestel Eestis tööd! Ilusate lubadustega töövõimereform tundub tänasel kujul vaid üks suur mull olevat.“

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside