Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna teise lugemise seaduseelnõu, mille eesmärgiks on suurendada puuetega laste toetusi. Eelnõu järgi tõstetakse keskmise ja raske puudega lapse sotsiaaltoetus kahekordseks ning sügava puudega lapse toetus kolmekordseks.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni kuuluva Marika Tuus-Lauli sõnul on puuetega laste toetused liiga kaua paigal seisnud. „Toetusi tõsteti viimati 2006. aastal, mistõttu vajavad need märgatavalt suurendamist. Igasugune lisaraha aitab puudega lapsi kasvatavatel perekondadel paremini toime tulla, sest tihti elatakse vaesusriskis. Uuringud näitavad, et pooltel leibkondadel jäävad sügava puudega lapse kasvatamisel tekkivad kulutused vahemikku 119-339 eurot kuus, aga need võivad ulatuda ka 600 euroni,“ ütles Marika Tuus-Laul, kelle sõnul on puudega laste leibkondade hinnang enda majanduslikule toimetulekule halvem kui kõikidel teistel lastega leibkondadel Eestis keskmiselt.

Seaduseelnõu järgi kerkiks keskmise puudega lapse toetus tänaselt 69 eurolt kuus 138 euroni. Raske puudega lapse puhul oleks tõus 80 eurolt 161 ja sügava puudega lapsel 240 euroni.

„Puuetega laste toetusi on vaja lähitulevikus aga veelgi tõsta ning selle eest seisab ka Keskerakond oma valimisplatvormis. Kuid lisaks peame praegusest enam panustama puuetega noorte aktiivsetesse eluviisidesse, näiteks läbi neile suunatud huviringide. Samuti tuleb suurendada puuetega lastele sotsiaalteenuste kättesaadavust,“ tutvustas Marika Tuus-Laul erakonna eesmärke.

Eelnõu on kavandatud seadusena jõustuma 2020. aasta 1. jaanuaril

Tagasiside