Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mille tulemusena taastatakse 2009. aastal kaotatud matusetoetus. Järgmiseks aastaks on riigieelarvesse matusetoetusteks ette nähtud 4 miljonit eurot ja seda makstakse kohalikele omavalitsustele 250 eurot iga surmajuhtumi kohta.

Riigikogu keskfraktsiooni kuuluva Marika Tuus-Lauli sõnul on Keskerakond 8 aastat toetuse taastamist soovinud. „Mäletatavasti kaotas toonane valitsus kehtinud seaduse kõigest 12 päevaga, mis oli inimestele selgelt liiga ootamatu ning nii kiirele muutusele on võimatu reageerida. Seadusemuudatus tagab uuest aastast ühe inimese kohta 250 euro suuruse matusetoetuse kohalikele omavalitsustele – see oli Keskerakonna valimislubadus, mis sai ka täidetud,“ ütles Tuus-Laul.

Matusetoetust makstakse ka tänase seaduse kohaselt, kuid ainult toimetulekutoetust saavatele omastele ja kohalike omavalitsuste poolt korraldatud matusteks, kogusummas umbes 100 tuhat eurot aastas. „Järgmiseks aastaks on matusetoetusteks ette nähtud 4 miljonit eurot ning see oli koalitsioonilepingu üks olulistest punktidest,“ täpsustas Tuus-Laul.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme sõnul on toetuse taastamine ühiskonnale väga positiivseks uudiseks. „Niivõrd ootamatute juhtumitega on alati keeruline toime tulla, seetõttu on igasugune riigipoolne toetus inimestele kindlasti suureks abiks,“ lisas Tuus-Laul.

Matusetoetus jõustub 1. jaanuaril 2018.

Tagasiside