Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on Valitsuse tänane ettepanek töötada välja seadused, mis keelaksid kiirlaenude reklaami raadios ja televisioonis positiivne samm. Riigikogu liige tuletab aga meelde, et sarnase ettepaneku tegi Keskerakonna fraktsioon juba enam kui kuu aega tagasi.

„On tore näha, et Eesti Vabariigi Valitsus ka lõpuks kiirlaenude reklaamimist probleemseks peab ning on asunud astuma tõsisemaid samme olukorra parandamiseks. Loodan, et kasutusse läheb ka Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni veebruaris algatatud seaduse eelnõu, mille eesmärk oli samuti kiirlaenureklaamide väli-, tele- ja raadioreklaami keelustamine,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Kümned tuhanded inimesed, kes on kiirlaene liialt kergekäeliselt võtnud, on sattunud makseraskustesse. Agressiivse reklaami keelustamine aitaks vältida olukordi, kus laen on võetud impulsiivselt, tuues hiljem endaga kaasa mitmeid muresid. Olles juba keelustanud kasiinode ja tubakatoodete reklaami, pean järgmiseks loogiliseks sammuks ka taolist kiirlaenureklaamide keelustamist.“

 

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside