Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vaeste perede eest seisvad abiorganisatsioonid on pettunud, kuna valitsuse heakskiidul on Euroopa Abifond Enim Puudustkannatavate Inimeste Jaoks saanud Eestis elavate vaeste kohta tegelikkust moonutavaid andmeid ja seetõttu on Eestis kehvas seisus elavad inimesed saamas fondilt järgnevate aastate jooksul vähem abi kui võinuks saada. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul näib taoline arvudega mängimine pahatahtlik ning halvendab selgelt Eesti vaeste olukorda.

„Euroopa Komisjonile saadetud vaeste arv 45 000 ei vasta kuidagi Eesti reaalsusele. Tuginedes Statistikaameti andmetele elab Eestis absoluutses vaesuses 115 500 inimest ja suhtelises vaesuses koguni enam kui 200 000 inimest. Brüsselisse saadetud arvust sõltus abivajajatele määratud summa. Valede andmete tõttu saavad meie puudustkannatavad inimesed selgelt vähem toetust kui oleks olnud võimalik, piirates seeläbi selgelt nende võimalusi,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „On spekuleeritud, et taoline numbritega manipuleerimine käis ainult ühel eesmärgil – selleks, et Eestil oleks Brüsselis parem maine. Ma ei oska küll peaministri eest rääkida, kuid mina pean tähtsamaks olukorra reaalset parandamist, mitte taolist potjomkinlikkust. Leian, et keegi peab vastutama niivõrd mastaapse möödalaskmise eest.“

Antud probleemidega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon peaminister Taavi Rõivasele täna üle ka arupärimise, milles oodatakse muuhulgas vastust järgmistele küsimustele: kelle sotsiaalministriks oleku ajal need andmed abifondile saadeti? Mida annaks teha, et viga parandada ja et Euroopa teaks meie tegelikku vaeste arvu?

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside