Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul andis täna haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile üle arupärimise, milles saadik nõuab selgust Põltsamaa Ametikooli ümbritsevatele segadustele. Nimelt on ametikoolis küll tulevaks aastaks avatud dokumentide vastuvõtt, kuid ministeeriumi aasta alguses väljastatud käskkirja kohaselt on ministeeriumil plaanis kool tänavuse aasta augustikuus sulgeda.

„Endise haridusministri Jevgeni Ossinovski otsus liita Põltsamaa Ametikool ja Järvamaa Kutsehariduskeskus oli väga lühinägelik samm ning seda saatis suur kohalike inimeste pahameel. Põltsamaa Ametikooli näol on tegemist väga pikkade traditsioonidega kooliga, mida ei tohi mõtlematult sulgeda. Loodame, et Jürgen Ligi ei jätka oma eelkäija eksisammudega,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Saadiku hinnangul on olnud antud teemal palju hämamist ning arupärimine võiks selguse majja tuua. Millised ikkagi on haridus- ja teadusministri konkreetsed plaanid seoses Põltsamaa Ametikooliga ja milline on n.ö lõplik kuupäev, mil kool uksed sulgeb?

„Põltsamaa Ametikooli on viimastel aastatel tehtud mitmeid suuri investeeringuid ning koolis on piisavalt õpilasi, seega ei saa ka nende vähesuse taha pugeda. Loodame, et Jürgen Ligi vaatab olukorra värske pilguga üle ning tühistab eelnevalt tehtud valesammud,“ lõpetas Marika Tuus-Laul.

Lisainfo:

Marika Tuus-Laul
[email protected]
50 690 18

Jaan Männik
631 6691
[email protected]

Tagasiside