Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul andis täna sotsiaalminister Helmen Küttile üle arupärimise, milles soovitakse teada, kas ja millal on valitsusel plaanis muuta Eestis kehtivat ebavõrdsust soosivat penisonisüsteemi.

„Täna kehtiv pensionisüsteem on üha enam suurendamas Eesti pensionäride kihistumist. Kui praegused pensionid on veel suhteliselt sarnased, siis tulevikus erinevad need mitmeid kordi. Riiklik vanaduspension sõltub üha enam sellest, kui palju on konkreetse inimese eest makstud sotsiaalmaksu ehk kui suur on olnud tema palk,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul jätkas: „Kui sotsiaalmaksu tasutakse keskmiselt töötasult, on aastakoefitsiendiks 1,0. Juhul, kui isik teenib keskmisest väiksemat palka on koefitsient alla selle. Oleme tekitanud olukorra, kus väiksepalgalised peavad töötama mitu aastat, et koefitsienti täis saada.“

„On taunimisväärt, et väga paljud ühiskonnale pühendunud inimesed, kelle sissetulekud pole kõrged, peavad seetõttu leppima ka madalama pensioniga. Ebaõiglane on asjaolu, et inimese tööpanuse näitajana nähakse vaid sissetulekute suurust. Tegemist on selge madalapalgaliste alavääristamisega. Leian, et selline ebaõiglus peab lõppema,“ lõpetas Marika Tuus-Laul.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside