Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Marika Tuus-Lauli hinnangul on arstiabi kättesaadavus Eestis halvenemas. Peamiseks teenuse halvenemise põhjuseks peab rahvasaadik Sotsiaalministeeriumi poolt haiglatele antud töötajate koondamisnõudeid ning eriarstiabi kättesaadavuse piiramist.

„Me teame, et haiglad on saanud ministeeriumist korralduse koondada sadu töötajaid nn riigireformi raames. Kui laiemale üldsusele räägitakse ametnike koondamisest, siis tegelikkuses nõutakse ka haiglapersonali koondamist, mis pole eraõiguslike juriidiliste isikute puhul seaduspärane. Haiglapersonali koondamisega halveneb meie arstiabi kättesaadavus ning tänased ülipikad järjekorrad kasvavad veelgi. 1. oktoobri seisuga on eriarstiabi järjekordades enam kui 184 000 inimest ning see number aina kasvab. Tegemist on ebanormaalse olukorraga,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Saadiku sõnul on ta mures valitsuse ja haigekassa plaani pärast, mis näeb ette eriarstiabi vastuvõttude koondamise suurhaiglatesse, sest see otsus süvendab ebavõrdsust eriarstiabi kättesaadavuses.

„Eriarsti juurde pääsemine hakkab tulevikus veelgi enam sõltuma patsiendi elukohast ja rahalistest võimalustest. Vastuseta on küsimus, kuidas suurem hulk patsiente regionaalhaiglatesse ravile pääseb, kui seal on juba praegu kõige pikemad järjekorrad. Kui siia lisada veel ka mitme perearstipunkti sulgemised, joonistub välja selge pilt Eesti arstiabi teenuse kättesaadavuse järjepidevast halvenemisest. Kui vaadata viimaste aastate andmeid, on näha, et Eesti inimeste tervena elatud aastate arv on selgelt langenud. Tegemist on väga tõsise näitajaga, mis iseloomustab ilmekalt meie tänast seisu,“ lõpetas parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside