Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna majandusminister Juhan Partsile arupärimise, milles minister Parts peab selgitama kaevurite suurkoondamist.
 
„Käesoleva aasta lõpus suletakse Ignalina aatomielektrijaam ning Baltimaades võib tekkida probleeme tippkoormuste katmisega,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee. „Kas sellises olukorras on mõistlik vähendada kaevanduste võimsusi, mis mõjutavad ka elektrijaamade võimalikke tootmismahte?“
 
Keskerakonna fraktsioon soovin majandusministrilt teada, millises mahus on olnud käesoleval aastal arutusel AS Eesti Energia Kaevandustes suuremahuline töötajate koondamine. 
 
Kaljuvee sõnul on minister Parts kinnitanud meedias, et ASi Eesti Energia Kaevandused töö tõhusust tuleb suurendada, kuid kui palju töökohti sellega seoses kaob, pole praegu selge.
 
„Kas see selgub pärast 18. oktoobrit?,“ küsib Kaljuvee. „Kas põlevkivi tootjate ja tarbijate vahelised suhted oleksid paremini reguleeritud, kui põlevkivi tootmine oleks iseseisva riikliku ettevõtte pädevuses? See välistaks Eesti Energia ebaterve konkurentsi teiste põlevkivi tarbijate osas.“
 
Kaljuvee sõnul on ebakõlad põlevkivi tootjate ja tarbijate vahel viimastel aastatel süvenenud. „Teadaolevalt ei suutnud AS Eesti Energia Kaevandused käesoleva ja eelmise aasta suvel katta oma suuruselt teise kliendi VKG põlevkivi vajadusi,“ märkis Kaljuvee. „VKG oli sunnitud oma õli tootmismahte vähendama ning importima osa toorainet Venemaalt.“
 
6. oktoobri Põhjarannik teatas, et vähenenud põlevkivinõudluse tõttu ütleb AS Eesti Energia Kaevandused lähikuudel töö üles ligikaudu 400 töötajale ning töökohtade koomaletõmbamise kava tuleb juhatusel esitada oktoobri lõpus.
 
Ettevõtte juhatuse esimees Ilmar Jõgi ütles, et kui seni on hoitud osa töökohti nii-öelda varuks olukorraks, kus põlevkivinõudlus kasvab, siis ettevõtte nõukogu sellist olukorda enam ei aktsepteeri.
 
Sama uudis oli ka õhtuses Aktuaalses kaameras. Hiljem teatas Eesti Energia, et ettevõttel ei ole siiski praegu plaani koondada 400 kaevurit, millest kõneles mõned päevad varem Eesti Energia Kaevanduste juhatuse esimees Ilmar Jõgi.
 
Tagasiside