Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni algatatud seadusmuudatus, mille eesmärk oli suurendada koolilõuna toetus tänaselt 0,78 eurolt ühe euroni. Fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul vajab koolitoidu toetus kasvatamist, sest tänane summa ei taga juba ammu täisväärtuslikku söögikorda. Kahjuks ei pea aga uus valitsus korralikku koolilõunat vajalikuks ja eelnõu hääletati juba esimesel lugemisel välja.

„0,78 eurosendi eest süüa teha on tõeline kunsttükk ning tegelikkuses on see lausa võimatu. Selleks, et lapsed saaksid koolis täisväärtuslikult süüa, on enamus omavalitsusi ja ka paljud lapsevanemad sunnitud tänasele koolilõuna toetusele palju juurde maksma. See ei pea nii olema. Meie seaduseelnõu nägi ette toetuse tõstmist 0,78-lt eurolt ühe euroni. Ka antud summa pole päris see, mida on taotlenud omavalitsusliit, kuid tegu oleks sammuga paremuse suunas,“ sõnas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps.

Reps jätkas: „Vaadates rahandusministri väljaütlemisi ja ka koalitsioonisaadikute käitumist tänasel hääletusel, on selge, et nende jaoks ei ole koolilõuna toetuse suurendamine prioriteet. Minister Sven Sester on selgelt välja öelnud, et antud eelnõud ei toetata, sest selleks pole eelarves raha. Kas tõesti pole riigieelarves võimalik leida 5,9 miljonit eurot lisaraha, mis tagaks lastele parema lõuna? Leian, et see on valikude küsimus. Kahjuks pole laste tervis valitsuse prioriteet,“ lõpetas Mailis Reps.

Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud ligi 23 protsenti. Samal ajal on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Antud eelnõu oleks suurendanud riigieelarve kohustusi 5,9 miljoni euro võrra.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]
Tel. 53 474 246

Tagasiside