Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige, viie lapse ema Mailis Reps rõhutas täna riigikogus lõpphääletusele tulevat lastekaitseseadust kommenteerides, et vaesus ei tohi olla perelt laste ära võtmise põhjuseks. Saadiku hinnangul tuleb olukordi vaadelda juhtumipõhiselt.

„Olgugi et meie peaminister on uut lastekaitseseadust nimetanud üheks parimaks maailmas, on seal mitmeid potentsiaalseid murekohti. Skandinaavias on sarnane seadus juba jõustunud ning nende kogemusest on näha, et enamikel juhtudel võetakse ära just rahalistes raskustes olevate perede lapsed. Leian, et sellises olukorras peaks abimeetmetega sekkuma pigem riik ja kohalik omavalitsus. Vaesus tähendab tõesti seda, et lapsel pole võib-olla päris kõiki vahendeid, kuid on tihtipeale armastav ema. See on ääretult tähtis,“ sõnas Mailis Reps.

Repsi sõnul ei anna uus seadus lastekaitsjatele juurde ei täiendavaid õigusi ega võimalusi. Saadiku hinnangul on muudatused suuresti deklaratiivsed ning positiivset sisu kipub väheks jääma.

„Lastekaitsjad on seisukohal, et seadust muutes tuleb neile juurde anda uusi hoobasi, millega mõjutada vanemaid, kes ei nõustu nendega koostööd tegema. Lastekaitse ei saa eri juhtumitest tihtipeale teadagi. Meil puudub kohustus teavitada. Infot ei saa koolist, politseist ega mujalt. Tihti jõuab informatsioon nendeni läbi meedia. Kui me ei anna lastekaitsele õigusi juurde, ei saa nad meie lapsi ka aidata.“

„Võib eeldada, et koalitsioon lastekaitseseaduse tänasel istungil antud kujul ka läbi surub. Olen aga veendunud, et peale märtsikuiseid valimisi kogunev riigikogu uus koosseis naaseb antud seaduse juurde ja pöörab selle tagasi. Seaduses on lihtsalt liialt palju vastuolulist praaki,“ lõpetas Mailis Reps.

Lastekaitseseaduse eelnõu kolmas lugemine toimub tänasel riigikogu täiskogu istungil.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside