Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endine haridus- ja teadusminister, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps soovib kõikidele Eesti õpetajatele ilusat õpetajate päeva.

Repsi sõnul väärivad Eesti õpetajad kiitust ning tunnustust, sest nende tehtav töö on tõeline maailma tipptase.

„Olen veendunud, et Eestis on maailma parimad õpetajad, kes suudavad võtta neile eraldatud võimalustest parima ning teevad kõik selleks, et tagada meie lastele parem tulevik. Õpetajate päev on väga vajalik, sest see näitab, kuidas meie ühiskond pedagoogide tööd hindab ning tuletab meelde tunnustamise vajadust. Loodan, et täna ei jää kiituseta ükski Eesti õpetaja,“ rääkis Mailis Reps.

Reps jätkas: „Samas peame mõtlema, kas me ikka anname endast kõik, et õpetajaid end hinnatuna tunneksid? Haridus- ja teadusminister Maris Lauri sõnas tänases intervjuus Postimehele, et õpetajate palk ei tõuse lähiajal loodetud tempos ning nende keskmise palga suhe üldise keskmise palgaga võrreldes mitte ei kasva, vaid hoopis langeb. Samas on õpetajatele lubatud, et aastaks 2019 moodustab Eesti õpetaja keskmine töötasu 120 protsenti riigi keskmisest palgast. Peame mõistma, et õpetajad ei saa elada vaid kiidusõnadest ning suurtest, kuid täitmata lubadustest.“

„Kui me tõesti hindame oma õpetajaid, tuleb neid ka vääriliselt tasustada. On aeg tõsta haridusküsimused kõrgemale tavapoliitikast ning mõelda meie tuleviku peale. Vajalik aluspõhi suurepäraste õpetajate ning koolide ja lasteaedade näol on meil selleks juba olemas,“ lõpetas endine haridus- ja teadusminister.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside