Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps leiab, et käimasolevad presidendivalimised on murdnud mitu müüti, mis on siiani Eesti poliitikas visalt püsinud.

Reps rõhutab, et üle pika aja räägivad kõik erakonnad läbi kõigi erakondadega ning Reformierakonna positsioon on hakanud kõikuma.

“Presidendivalimised on murdnud müüdi sellest, kuidas parlamendis on erakonnad, kellega läbirääkimisi ei peeta ja kes pole nö “parketikõlbulikud”. Üle pika aja on poliitikud avatud läbirääkimisteks kõikide erakondade esindajatega,” ütles Reps, “isegi tavapäraselt arrogantne Reformierakond on pidanud võtma Riigikogu opositsiooni suhtes kasutusele väljendid, nagu “õlga alla panema”, “riigimehelik käitumine” ja nii edasi. Kui presidendivalimised on pannud erakonnad omavahel suhtlema, siis jääb ka lootus, et valitsuserakonnad hakkavad mõistma, miks opositsiooni ettepanekutest teerulliga üle sõitmine aastate jooksul polegi nii mõistlik olnud.”

Reps rõhutas, et üha selgemalt on murenema hakanud ka Reformierakonna positsioon. “Reformierakonnale on presidendivalimised kaasa toonud ainult probleeme. Lisaks sügavale sisemisele lõhele, on tekkinud ka olukord, kus peaministripartei on kaotanud oma usaldusväärsuse ja sisemise distsipliini, sest ei suuda kokkulepetest kinni pidada. Segadus Riigikogu fraktsioonis, usaldamatus, üksteise kahtlustamine reetmises — see kõik on pannud Reformierakonna positsiooni tugevalt kõikuma. Peaminister on olukorras, kus lisaks valitsuse sisulisele koostöövõimetusele puudub koostöö ka tema enda parlamendifraktsioonis. Reformierakonna “võid kindel olla” müüt on murdunud,” ütles Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside