Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kuigi Põltsamaa ametikooli jagub õppureid, plaanib haridus- ja teadusministeerium kooli ühinemise nime all sulgeda, mis on endise haridusministri ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul paljudele asjaosalistele väga ootamatu.

„Hoolimata kooli väärikast ajaloost ja õppurite huvist Põltsamaa ametikoolis haridust omandada, on kooli tulevik ebaselge. Haridus- ja teadusministeeriumi poolt kavandatava stsenaariumi järgi tuleb ametikool liita Järvamaa kutsehariduskeskusega,“ ütles Reps.

„Segadus kooli tuleviku ümber on jõudnud nii kaugele, et õpilased omandavad haridust ning õpetajad teevad oma igapäevast tööd kooli sulgemise hirmus.“

Haridus- ja teadusministeerium on märkinud, et kooli ülalpidamist on mõttekas jätkata, kui ametikoolis õpib vähemalt 300 õpilast. Kuigi koolis õpib tänavu 329 õpilast, on ministeeriumi kutseõppeosakonna juhataja Jüri Sasi öelnud, et 2015. aasta 1. septembrist ametikooli õpilasi enam vastu ei võeta ja kool liidetakse Järvamaa kutsehariduskeskusega.

„Põltsamaa koolipere on mures, et koolide ühendamise nime all Põltsamaa ametikool tegelikult suletakse, sest ainuke Järvamaa kutsekeskusest erinev õppekava sotsiaaltöö erialal antakse üle Järvamaa kutsehariduskeskusele,“ sõnas Reps.

„Ümberkorraldused kutsehariduses vajavad pikaajalisi analüüse. Isegi kui meil on kutsehariduse arengukava ja koolivõrgukavad, mis on koolidele andnud selge sõnumi, et kutsehariduses suuri muudatusi enam ei tule, miks siis haridus- ja teadusministeerium oma tegevuses neist ei lähtu.“

Põltsamaa ametikool tegutseb kunagise Eesti Aleksandrikooli ruumides, mis avas Põltsamaa lähedal Kaarlimõisas uksed 19. sajandi lõpus. Aleksandrikooli liikumise eestvedajate eesmärk oli anda kõrgemat eestikeelset haridust, mis paraku ei realiseerunud.

Ametikoolis õppis eelmisel aastal Eesti Hariduse Infosüsteemi andmetel 384 õpilast ja tänavu septembri seisuga 329 õpilast. Koolis on lai valik erialasid ja seal saab õppida abikokast sõiduautotehnikuni.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskile täna üle arupärimise, mis puudutab Põltsamaa ametikooli tulevikku.

 

Tagasiside