Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis tänasel Riigikogu täiskogu istungil minister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, milles soovitakse kuulda haridus- ja teadusministri selgitusi õpetajate tööaega ümbritsevatele ebaselgustele.

„Terve eelmise aasta vaidles Riigikogu ning laiem haridusrahvas, mida muudab uus koolireform õpetajate elus. Kõige vastuolulisem muudatus oli õpetajate ametijärkude kaotamine ning segadus õpetajate tööaja suhtes. Nimelt muutis eelmine koalitsioon õpetajate tööaja määratlust ning kaotati ära senini kehtinud piirang 18-24 tundi nädalas. Piirangu eesmärk oli hoida õpetajate töökoormus normaalsetes piirides, kus 35 töötunnisesse nädalasse mahuks lisaks tunniandmisele ka palju muud,“ sõnas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps.

Reps jätkas: „Eesti Haridustöötajate Liidu ja Haridusministeeriumi poolt läbi viidud uuring näitas juba mõne aasta eest, et reaalselt töötab õpetaja väga pikki nädalatunde ning arutelu alla tuli õpetajate tunnikoormuste suurem piiramine, ehk siis viia kohustus tunde anda 16 nädalatunnini. Sellekohase nõudmise esitasid õpetajad ka streigil. Just väga suur töökoormus on õpetajate väsimuse ning noorte õpetajate lahkumise juures madalate palkade kõrval peamiseks faktoriks. Selle asemel aga, et õpetajatele kindlustunnet anda, oleme selle täielikult kaotanud. Nüüd otsustab õpetaja nädalakoormuse üle vaid koolijuht ja sedagi vastavalt oma eelarve võimalustele.“

„Seetõttu huvitab meid uue kvaliteedikokkuleppe sõlmimise juures, mida minister Ossinovski plaanib õpetajate tööaja suhtes ette võtta. Olid ju ka Sotsiaaldemokraadid selliste muudatuste vastu. Kas ja millises ulatuses muudatusi planeeritakse,“ lõpetas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside