Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endine haridusminister ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps soovib uue kooliaasta alguse puhul kõikidele õpilastele ning õpetajatele edukat aastat. Repsi hinnangul peavad aga nii lasteaednike kui ka kooliõpetajate palgad oluliselt suurenema, sest vastasel korral oleme peagi seisus, kus meil ei tule ühtegi noort õpetajat kooli.

„Õpetajate ja teiste kõrgharidusega spetsialistide sissetulekud peavad oluliselt suurenema, et just parimad õpetaksid ja toetaksid meie lapsi. Hea õpetaja on tugeva ühiskonna alus. Leian, et õpetajate ja tugispetsialistide palgad peaksid kasvama 1500 euroni. See oleks vääriline töötasu raske töö eest, mida meil kahjuks täna selgelt alaväärtustatakse,“ sõnas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps.

Saadiku sõnul pole olukord parem ka lasteaiaõpetajatel, kellel puudub riiklik palga alammäär. Repsi sõnul leidub Eestis omavalitsusi, kus kõrgharitud lasteaiaõpetaja brutopalk jääb alla 600 euro. Selline olukord pole saadiku hinnangul aga normaalne.

„Probleem seisneb selles, et lasteaiaõpetajate palk on omavalitsuseti väga erinev ja omavalitsusel pole võimekust neid palku tõsta. Ja kui palgatõus tuleb sisemiste ressursside arvelt, siis see tähendab mõne õpetaja või tugispetsialisti koha kaotamist. Häid õpetajaid on aga meil juba niigi vähe.“

„Kooliaasta algus pakub aga alati võimaluse puhtalt lehelt alustamiseks. Loodan, et meie valitsus mõistab, et õpetajaid on vaja senisest enam väärtustada ning see meelitaks omakorda ka noori ameti juurde. Ilusat uut ja õnnelikku kooliaastat kõigile,“ lõpetas Keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 2446
[email protected]

Tagasiside