Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Olgugi et õpetajate päev on ametlikult eeloleval pühapäeval, tähistavad paljud koolid tähtpäeva just täna. Endine haridusminister Mailis Reps soovib kõikidele Eesti õpetajatele ilusat õpetajate päeva ning tõstatab tähtpäeva puhul küsimuse, millal lõpuks saab õpetaja amet raskele tööle vastavalt ka tasustatud. Viimaste aastate jooksul on õpetaja palk küll näiliselt suurenenud, kuid kombineerituna atesteerimise ning klassijuhataja tasude ära kaotamisega on palgad tegelikult paigalseisus.

„Alustuseks tuleb kindlasti mainida, et ma pean Eesti õpetajaid suurepärasteks ning soovin neile vaid vastupidavust, rõõmu ja tervist. Mul on endal mitu last koolis ning olen ääretult rahul kõikide õpetajate tööga. Samas leian, et õpetajad on alaväärtustatud,“ sõnas Mailis Reps.

„Me ju teame, et endised lisatasud on nüüd arvestatud kõik õpetajate miinimumpalga ehk 800 euro sisse. See aga tähendab hoopis reaalpalga langust, mitte kasvu. Ministeeriumile meeldib öelda, et õpetajate keskmine palk on märgatavalt tõusnud. Kahjuks on reaalsus taoline, et keskmist numbrit arvutades jäetakse valimist tihtipeale kõrvale osakoormusega töötavad õpetajad. Tähtis pole mitte keskmine palk, vaid see raha, mille õpetajad oma töö eest kätte saavad. Enne saadi koos lisatasudega ühe või koguni kahe kuu palk lisaks, nüüd enam mitte,“ ütles riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps.

Reps jätkas: „Meie õpetajad lasteaiast gümnaasiumiastmeni on väga head, aga neid ei hinnata. Sarnaselt jätkates ei taha paljud enam õpetajaametit pidada. Milleks olla kõrgharidusega õpetaja, kui palka saad lihttöötaja tasemel? Leian, et õpetajatel tuleb paika panna korralik miinimumtasu, mis motiveeriks neid ka edasi töötama!“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside