Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna on Riigikogus erilise tähelepanu all noorsoopoliitika ja seda ümbritsevad probleemid. Kommenteerides „Noortevaldkonna arengukava 2014-2020“, sõnas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps, et Eesti noored on igati aktiivsed ning vajavad mitme algatuse eest suurt kiitust. Kahjuks on meil ka mitmeid probleeme, mis vajavad riigi tõsisemat sekkumist.

„Eesti noored on igati aktiivsed. Tublimad neist loovad õpilasfirmasid, ning korraldavaid erinevaid heategevuslikke projekte. Meil on nii palju andekaid noori, kes juba täna teevad suuri tegusid spordis, muusikas ja julgemad löövad aktiivselt kaasa ka poliitikas,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps jätkas: „Samas on meil ka palju murekohti. Naguka ülejäänud Euroopas on meil suuri probleeme noorte tööpuudusega. Esimese töö leidmist raskendab kogemuste ja vajaliku tööharjumuse puudumine. Siin tuleb noortele appi malevatöö ja seal saadud kogemused. Malevatöö soodustamine peaks olema prioriteet.“

„Murekohti on aga kahjuks teisigi, eesotsas suure koolist väljalangevusega. Seda probleemi saaks lahendada, kui parandada tugistruktuuride süsteemi ja suurendada sotsiaalset kontrolli.“

„Selleks, et kõik meie noored saavutaksid oma potentsiaalist maksimumi, on vaja luua neid maksimaalselt toetav keskkond. Kaasates noori eri projektidesse, vähendame me sotsiaalset tõrjutust ja suurendame seeläbi noorte aktiivset osalemist kogukonnas,“ lõpetas Mailis Reps.

 

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
Tel 53 474 246

Tagasiside