Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Kutseõpe on Eestis pikalt olnud vaeslapse rollis. Hoolimata viimaste aastate väikesest tõusust on tööandjad siiski hädas kvalifitseeritud oskustööliste leidmisega. Samas on meil ca 40 000 noort, kes hetkel ei õpi ega tööta. Kõige selle valguses üllatas mind uudis, et tänavusel aastal ei korraldata kutsemeistrivõistlusi Noor Meister, mis kutsus kokku võistlema sadu õppureid ning oli tõeliselt populaarne,“ kommenteeris endine haridusminister Mailis Reps ministeeriumi otsust riiklikke kutsemeistrivõistluseid tänavu mitte korraldada.

Repsi hinnangul on kutseõpe viimastel aastatel küll noorte hulgas populaarsemaks muutunud, kuid sellegipoolest on meil selles osas puudujääke. Saadiku sõnul on seda kummastavam, et SA Innove keskuse poolt 2006. aastast alates korraldatud Noor Meister kutsemeistrivõistluseid enam ei korraldata.

„Võistluse Noor Meister eesmärk oli kutsehariduse propageerimine. Tänane olukord viitab sellele, et ministeeriumi hinnangul ei vaja kutseharidus enam propageerimist. Võib muidugi olla, et tegemist on ministeeriumi poolse eksimuse ning lihtlabase unustamisega, kuid igal juhul on tegemist kutseharidust halvendava otsusega,“ lõpetas Mailis Reps.

Antud küsimustega seoses edastas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile ka vastavasisulise arupärimise.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside