Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Mailis Repsi sõnul ei ole Eesti lastetoetuse süsteem jätkusuutlik ning muudatusi on vaja teha kiiremas korras. Adekvaatsem toetussüsteem aitaks kaasa ka teiste suurte probleemide lahendamisele.

„Tänane Eesti lastetoetuste süsteem on tõeline naerukoht ning juba ammu ajale jalgu jäänud. Nimelt tõusis pere esimese lapse toetus viimati 10 aastat tagasi. Samal ajal on aga tarbijahinnaindeks kasvanud 50,7 protsenti. Sealhulgas on toiduainete hinnad tõusnud 61,6 protsenti ning eluasemekulud 2,1 korda. Meie tänane ettepanek on tõsta järgmise kolme aasta jooksul esimese ja teise lapse kohta makstav lapsetoetus tänaselt 19,18 eurolt 57,54 euro peale,“ sõnas Mailis Reps.

Reps lisas: „Täna Riigikogu täiskogu istungil esimesele lugemisele tuleva riiklike peretoetuste seaduse muutmise eesmärk on toetada peredega laste toimetulekut. Lisaks on seaduse eelnõu eesmärgiks kaasa aidata sündivuse tõusule Eestis, sest suurim takistus laste saamisel on just nimelt perede mure oma majandusliku toimetuleku pärast. Võitlus pikaaegse negatiivse iibe vastu peab aga olema meie riigi selge prioriteet. Mida riik teha saab? Eelkõige saab riik läbi suuremate lapsetoetuste kindlustada perede heaolu.“

Seadusemuudatus suurendab riigieelarve kulusid, kuid antud eelnõu puhul on võimalik täiendavaid kulusid arvestada 2015., 2016. ja 2017. aasta riigieelarve koostamisel. Eelnõu katteallikana näeb Keskfraktsioon majanduskasvu läbi suurenenud riigieelarve tulusid. Küsimus on valitsuse prioriteetides.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
 

Tagasiside