Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile üle arupärimise, millega soovitakse pöörata tähelepanu lasteaiaõpetajate palgaprobleemidele. Fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on lasteaiaõpetajate palgad omavalitsuseti väga erinevad ning paljudel omavalitsustele puudub võimekus palkade tõstmiseks, see aga suurendab ebavõrdsust veelgi.

„Lasteaednike palgad üle Eesti on väga kõikuvad ning sõltuvad suuresti sellest, kui võimekas on kohalik omavalitsus. Töö on õpetajatel sarnane aga ikkagi ületab keskmine palk Harjumaal enam kui saja euro võrra Ida-Virumaa kolleegide teenitavat. Ei ole normaalne, et kõrgharidusega spetsialisti palk jääb alla 700 euro.  Leian, et olukorda aitaks lahendada see, kui Eestis kehtestataks lasteaiaõpetajatele põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatega võrdne riiklik palga alammäär. Mõned omavalitsused on seda juba tänaseks teinud, kuid taoline samm tuleb ära teha kõikjal,“ sõnas endine haridusminister Mailis Reps.

Repsi sõnul paneb lasteaiaõpetajate töö aluse lapse arengule kogu tema eluks ning vahetu õppetöö kõrvalt peavad lasteaiaõpetajad olema valmis märkama ka laste erinevaid vajadusi ning suunama neid abi andvate ekspertide poole. Kui me ei väärtusta lasteaednike tööd, loome me väga halva vundamendi laste edasiseks arenguks.

„Soovime esitatud arupärimisega selguse majja tuua, et millised plaanid värskel haridus- ja teadusministril seoses lasteaiaõpetajate palkadega ikkagi on. Me teame, et õpetajate palga alammäär on 900 eurot. Soovime teada saada, kas valitsus kaalub taolise palga kehtestamist ka lasteaednike puhul ning kuidas plaanitakse tagada lasteaiaõpetajatele vääriline palk,“ lõpetas Mailis Reps.

 Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

[email protected]

Tel 53 474 246

Tagasiside