Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab tuleval nädalal haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, milles küsitakse, kas ministeeriumil on plaanis kehtestada lasteaiaõpetajate palga alammäär. Endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul väärivad lasteaiaõpetajad kooliõpetajatega võrdset kohtlemist.

„Meie lasteaiaõpetajad on selgelt alaväärtustatud. Arvestama peab, et lasteaiaõpetajate töö paneb aluse lapse arengule kogu tema eluks. Õppetöö kõrvalt peavad lasteaiaõpetajad olema valmis märkama laste erinevaid vajadusi ning suunama neid abi andvate ekspertide poole. Õpetajate kvalifikatsiooninõudeid, täiendkoolituskohustusi ja muid kvaliteedi kindlustamise nõudeid rakendatakse täna nii kooliõpetajate kui ka lasteaiaõpetajate suhtes. Olgugi et me nõuame palju, anname vastu vähe. Leian, et peame ka lasteaiaõpetajatel kehtestama riikliku palga alammäära ja lõpetama tänase ebavõrdsuse,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Reps lisas: „Mõned omavalitsused, näiteks Tallinna linn ja ka Harku vald on omapoolselt kehtestanud kooliõpetajate palga alammääradega sarnased numbrid ka lasteaiaõpetajate alammääradeks, kuid väga paljudel omavalitsustel paraku puuduvad selleks rahalised võimalused.“

„Kahjuks pole palk ainus murekoht. Probleeme on ka töökoormusega ning ebavõrdsete puhkustega. Tänastes oludes ei taha noored enam lasteaiaõpetajana tööle asuda. Muudatusi tuleb teha ja esimene samm võiks olla ühtse palga alammäära kehtestamine,“ lõpetas Mailis Reps.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside