Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps kutsub Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnast parlamenti valitud saadikuid Johannes Kerti, Kristjan Kõljalga, Helir-Valdor Seederit, Helmen Kütti ja Jaanus Marrandit hääletama esmaspäevasel erakorralisel istungil parlamendi ette tuleva maksupaketi vastu. Repsi hinnangul on antud kobareelnõu justkui Brežnevi pakike, milles sisaldub mitmeid negatiivseid maksumuudatusi.

„Maksupaketis sisalduv kütuseaktsiisi tõstmine on vaieldamatult negatiivne samm ning see halvendab selgelt meie inimeste heaolu. Eriliselt tugevalt tabab tõus maapiirkondade inimeste rahakotti. Meie ettepanek on, et Reformierakonna veetav sotsiaalmaksu ühe protsendiline langetus tuleks ära jätta ning siis võib ära jätta ka kütuseaktsiisi kasvu ning majutusasutuste käibemaksumäära tõusu,“ sõnas Mailis Reps.

Kindlasti hääletavad maksupaketi seadustamise vastu Järva- ja Viljandimaalt Riigikokku valitud Keskerakonna saadikud Mailis Reps, Priit Toobal ja Kersti Sarapuu ning EKRE liige Jaak Madison. Mailis Reps kutsub üles sarnast sammu astuma ka teisi.

„Eks igaüks peab ise järele mõtlema, mis on tähtsam – kas rahva tahe või valitsuse käsk? Ma siiralt loodan, et koalitsioonisaadikud mõtlevad enne hääletust hoolega järele ning langetavad esmaspäeval õige otsuse,“ lõpetas Mailis Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]

Tagasiside