Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusemuudatuse, mis suurendaks koolilõuna toetuse ühe euroni ning tagaks tasuta koolilõuna ka keskharidust omandavatele õpilastele. Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul peab uus valitsuskoalitsioon koolilõuna küsimuse kiiremas korras lahendama.

„Eestis elab vaesuses ligi 63 000 last, kellest 45 000 elavad absoluutses vaesuses. Kuna vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut, siis on äärmiselt oluline tagada igale koolilapsele vähemalt üks soe toidukord päevas,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps lisas: „Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud 23 protsenti. Samal ajal aga on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Selleks, et toetus oleks arvestades inflatsiooni 2010. aasta tasemel, peaks rahasumma kasvama tänaselt 0,78 eurolt vähemalt 0,90-eurole. Parema koolilõuna Eesti lastele tagab aga sellest summast suurem toetus.“

„Oleme aastaid rääkinud koolitoidu toetuse suurendamise vajalikkusest ning esitanud ka vastavaid seadusemuudatus ettepanekuid. Kahjuks ei ole Eesti lahkuv valitsus soostunud antud probleemi käsitleda ning lahendada. Eestis on aga peagi tööle asumas uus valitsus, kes loodetavasti suudab adekvaatsemalt lahendada eri sotsiaalseid probleeme ning on nõus kuulama ka opositsiooni pakutavaid lahendusi. Nii Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kui ka laiem avalikkus oleksid väga pettunud, kui uus valitsuskoalitsioon ei taga koolis meie lastele täisväärtuslikku söögikorda ,“ lõpetas Mailis Reps.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

Tagasiside