Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna esimese lugemise põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega kindlustatakse koolilõuna ka gümnaasiumiastme õpilastele. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on antud muudatust oodatud juba mitmeid aastaid.

„On meeldiv näha, et Keskerakonna poolt aastaid eestveetud seadusemuudatus on lõpuks reaalsuseks saamas ning ka gümnaasiumiastme õpilased saavad peagi garanteeritud sooja koolilõuna. Tuhandetele vaesuses elavatele Eesti noortele võib koolilõuna näol tegemist olla ainsa korraliku söögikorraga päevas. Leian, et tegemist on olulise vaesusriski vähendava teguriga,“ sõnas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps.

Lisaks lasteaias ja gümnaasiumiastmes tasuta lõuna kindlustamisele on Keskerakond teinud ettepaneku kasvatada koolilõuna toetuse määr tänaselt 78 eurosendilt ühe euroni. Repsi sõnul on väiksema summaga hakkama saamine lausa omamoodi ime, mis ei saa kesta.

„Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud 23 protsenti. Samal ajal aga on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Selleks, et toetus oleks arvestades inflatsiooni 2010. aasta tasemel, peab toetus kasvama vähemalt euroni. Gümnaasiumiõpilaste toiduportsjonid on aga suuremad ning kasvav organism vajab täisväärtuslikku lõunat. Tänaste hindade juures on 78 eurosendiga hakkama saamine tõeline kunsttükk ja selle eest peab kiitma suurepäraseid koolikokki,“ lõpetas Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
Tel 53 474 246

Tagasiside