Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Keskerakonna volikogu istungil presidendikampaania käigust ülevaate andnud Mailis Reps rõhutas, et just Keskerakonna kampaania suunas presidendivalimiste debati välispoliitikast sisepoliitikasse.

 

“Meie eesmärgiks enne valimisi oli tõsta haldusreform fookusesse ning sundida erakondasid rohkem kohalike omavalitsuste juhtidega suhtlema. See ka õnnestus,” rääkis Reps, “on sümboolne, et ETV suur presidendidebatt vaid päev enne valimisi nii laialdaselt sisepoliitikale keskendus. Me täitsime oma eesmärgi, sest omavalitsuste mured tõusid pilti. Lubasin seda omavalitsusjuhtidele, kellega kokku saime ning olen rõõmus, et see meil ka õnnestus.”

Reps rõhutas, et presidendivalimised murdsid mitu senist müüti. “Esiteks näitas kampaania, et Keskerakond on üks tõsiseltvõetavamaid poliitilisi jõude Eestis. Ei ole saladus, et rahvas näeb just Keskerakonda selle jõuna, kes suudab murda Eestis valitseva poliitilise stagnatsiooni. Tegime kampaania raames ringi peale praktiliselt kogu Eestile ning tagasiside põhjal julgen öelda, et meie positsioonid on jätkuvalt tugevad traditsioonilistes kantsides, kuid väga positiivsed sõnumid tulid ka Valgamaalt, Jõgevamaalt, Võrumaalt ja Saaremaalt. See annab meile väga hea eelduse kohalikeks valimisteks,” rääkis Mailis Reps.

Reps lisas, et seekordne kampaania ands taas kinnitust, et presidendivalimiste kord vajab muutmist. “Keskerakond on aastaid rääkinud otsevalimiste vajalikkusest ning seekordse kampaania järel tunnistavad seda ka mitmed teised erakonnad. Rahvas peab valima endale ise riigipea, sest vaid nii saame erakondade mängudest sõltumatu presidendi. Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on vastavasisulise eelnõu juba algatanud ning loodan, et sel korral läheb meie ettepanek läbi.”

“Ma tänan kõiki erakonnakaaslasi ja ablisi ning erakonna bürood tehtud töö eest. Oli väga hea kampaania, mis tegi Keskerakonda tugevamaks üle Eesti. Aitäh teile kõigile!” lõpetas Mailis Reps ettekande Keskerakonna volikogule.

Tagasiside