Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toetanud täna seadusena vastu võetud erakoolide seaduse muutmist, mis fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul püüab aega tagasi pöörata.

„Käesolev seadus näeb ette erakoolide tegevuskulude osalise katmise 2019. aasta lõpuni ning seejärel lähme tagasi süsteemi juurde, mis kehtis kuni 2011. aasta 1. septembrini. Antud eelnõud on esitletud küll suure kompromissina, kuid tegelikult võetakse sellega siiski erakoolidelt tulevik. Nimelt näeb süsteem ette, et kohalikud omavalitsused võivad, kuid ei pea erakoolide tegevust toetama. Arvestades, kuivõrd vähe vabu vahendeid kohalikel omavalitsustel üldse on, siis on raske uskuda, et meie erakoolid tänasel kujul alles jääksid,“ selgitas Mailis Reps.

Reps jätkas: „Erakoolidega seonduvalt on ühiskonnas tekkinud küsimus, kuidas tagada olukord, et ükski laps ei pea neist õppemaksu tõttu kõrvale jääma. Lisaks tekkis arutelu, kas erakoolide olemasolu annab KOV-idele võimaluse lükata oma kohustused kogukondade ja riigi kaela. Need on küsimused, millega peab tegelema, kuid paraku see eelnõu neid probleeme ei adresseeri. Leian näiteks, et me peaksime kaaluma üldse õppemaksu kaotamist, kuid kahjuks ei ole minister diskussioonist huvitatud olnud. Selle asemel ähvardati, et õpetajate palgad tõusevad vaid siis, kui erakoole enam ei toetata.“

„Erakoolide esindajad ei soovi eelisseisundit ega munitsipaalharidust kritiseerida, vaid võimalust haridusmaastikul võrdväärselt tegutseda. Vastuvõetud seaduseelnõu võtab neilt selle võimaluse. Kuid olen siiski optimistlik ning loodan, et debatt kestab edasi, sest tänane lahendus meid kindlasti ei rahulda,“ lõpetas Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside