Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endine haridusminister ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps soovib kõikidele Eesti õpetajatele tänasel tähtpäeval ilusat õpetajate päeva. Repsi hinnangul on tänane päev õige hetk mõtisklemiseks, kuidas muuta Eesti hariduspoliitikat jätkusuutlikumaks ning õpetajasõbralikumaks.

„Õpetajate päev on loodud selleks, et me oskaks väärtustada õpetaja ametit ning rõhutaksime nende tähtsust meie ühiskonnas. Paraku ei piisa õpetajate tunnustamisel vaid headest sõnadest, mida nad kuulevad mõnel korral aastas. Ei ole saladus, et meie õpetajaskond on vananemas ning kui me soovime, et ka edaspidi õpetaks meie noori särasilmsed ja kvaliteetsed õpetajad, peame ennekõike kasvatama õpetajate töötasu – seda nii koolides kui ka lasteaedades,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Saadiku sõnul peab ta Eesti õpetajaid väga kõrgel tasemel olevateks. Nende hea töö peab aga kiirelt saama väljendatud ka kõrgemas palgas.

„Koalitsioonipartnerid on kokku leppinud, et aastaks 2020 peab õpetajate palk olema 120% Eesti keskmisest palgast. Sisuliselt on tegemist summaga, millest on rääkinud ka Keskerakond, ehk õpetajate ja tugispetsialistide palgad peavad kasvama 1500 euroni. Samal ajal ei tohi unustada, et palga kasvamiseks peab suurenema ka palgafond. Sisemiste ressursside arvelt tulev tõus on ennast selgelt ammendanud ning enam õhemaks kooli lihvida ei anna. Kui me soovime õpetajate palka tegelikult kasvatada, peame selleks omavalitsustele ka rohkem raha andma,“ lõpetas Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 2446
[email protected]

Tagasiside