Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise valitsuse pressikonverentsi ning ajakirjanike küsimustele vastamise korralduse kohta.

„18. veebruaril Stenbocki majas toimunud Vabariigi Valitsuse pressikonverentsil osalesid muuhulgas ka vabakutselised ajakirjanikud, kes soovisid saada valitsuselt teavet tööpuudusega seonduvate probleemide ning tööpuuduse vähendamiseks kasutusele võetud meetmete kohta,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lauri Laasi. „Kahjuks jäid küsimused vastuseta, mida saab käsitleda ajakirjanduse suukorvistamisena.“

Laasi ütles, et vabakutselised ajakirjanikud olid end varasemalt Vabariigi Valitsuse koduleheküljel pressikonverentsile registreerinud, kuhu märgiti nii osalejate nimed kui ka väljaanne, mida nad esindasid.

„Nimetatud ajakirjanikud võeti Stenbocki majas vastu ning juhatati pressikonverentsile,“ märkis Laasi. „Kui vabakutselised ajakirjanikud soovisid esitada küsimuse tööpuudusega seonduva kohta, teatati neile, et valitsuse pressikonverentsil tohivad küsimusi küsida vaid ajakirjandusväljaanded. Samas jõudsid ajakirjanikud pressikonverentsile piisavalt vara, et neile oleks olnud võimalik teatada mittekvalifitseerumisest.“

Eelnevast tulenevalt peab peaminister vastama järgmistele küsimustele?

1.         Kas Vabariigi Valitsusel on kinnitatud pressikonverentsil osalemise nõuded ja kord, milles kajastuvad muuhulgas ka tingimused osalejate kohta?

2.         Kas vabakutselistel ajakirjanikel on õigus osaleda ja esitada küsimusi valitsuse pressikonverentsil?

3.         Millistel kaalutlustel jätsite vastamata tööpuudusega seonduvatele küsimustele?

4.         Kui vabakutselised ajakirjanikud lubati pressikonverentsile, miks polnud neil õigus küsimuste esitamiseks?

5.         Millistel kaalutlustel otsustasite kutsuda turvamehed ajakirjanike väljaviskamiseks? Millised olid nende poolt toimepandud rikkumised?

6.         Miks ei kajastu käesoleva aasta 18. veebruari pressikonverentsi stenogrammis vabakutseliste ajakirjanike sooviavaldus küsimuse esitamiseks ning pressikonverentsi juhi vastus sellele?

7.         Kas valitsus on ka varasemalt jätnud stenogrammist välja ajakirjanike küsimusi ja valitsusliikmete vastuseid?

Tagasiside