Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Lauri Laasi hinnangul on majandus- ja kommunikatsiooniminister oma viimaste väljaütlemistega Leedu kolleegide aadressil selgelt kahjustanud Balti riikide ühtsust.

„Intervjuus väljaöeldu läheb vastuollu eetikaga ja on diplomaatilises kontekstis vastuvõetamatu. Lähinaabrite valitsusliikmete solvamist ei saa pidada normaalseks mistahes olukorras. Lisaks Rail Balticu projekti kahjustamisele halvendavad mõtlematud sõnad ka Balti riikide ühtsust,” sõnas Riigikogu liige Lauri Laasi.

Minister Parts on mõtlematute väljaütlemiste eest küll Leedu kolleegidelt vabandust palunud, kuid tekkinud olukorda see ei varjuta.
„Olgugi et minister ise ei pea enda sõnakasutust tähtsaks, öeldes et see ei mõjuta kuidagi Rail Balticu projekti, võib reaalsus olla erinev. Seoses kerkinud küsimustega andsime sisse ka arupärimise, et selgitada, millises seisus on ikkagi Rail Balticu projekt,” sõnas Laasi.

Üle antud arupärimises oodatakse majandus- ja kommunikatsiooniministrilt muuhulgas vastust järgnevatele küsimustele: millises järgus on antud hetkel Rail Balticu projekt ning kuidas on kinni peetud senisest ajakavast? Kui palju olete Te kohtunud Rail Balticu küsimustes oma kolleegidega Lätis ja Leedus? Kui kaugel ollakse projekti ühistes põhimõtetes kokkuleppimises? Milliseid ohte Te antud hetkel näete, mis võivad Rail Balticu projektile ohtlikuks saada?

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]

 

 

Tagasiside