Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Lauri Laasi sõnul on Vabariigi Valitsuse plaanitavad maksumuudatused kodumajapidamistele tugevat lööki andmas. Täna menetluses oleva eelnõuga plaanitakse tõsta alates 2015. aasta 1. jaanuarist maagaasi aktsiisimäära 20 protsenti ning sama aasta 1. maist keelatakse eriotstarbelise diislikütuse kasutamine kodumajapidamistes.

„Eriotstarbelise diislikütuse kasutamise keelamine kodumajapidamistes tõstab antud kulutusi 38 protsenti. Kui peaminister ei pea niivõrd suurt kodukulude kasvu probleemiks, siis mina sellega nõustuda ei saa. Tänastes oludes jääb inimesele kaks võimalust. Esiteks, kas vahetada välja kogu küttesüsteem või müüa oma majapidamine maha,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lauri Laasi.

Laasi jätkas: „Me kõik mäletame, kuidas enne elektrituru avanemist sõnas valitsuskoalitsioon, et see ei tõsta tarbija jaoks hinda. Nagu me täna teame, oli see totaalne vale. Kodukulude langetamist lubanud valitsus tõstis need hoopis taevastesse kõrgustesse. Täna plaanitavatel maksumuudatustel võib meie kodukuludele olla sarnane efekt. Plaanime korraldada Urve Palo juhitava majandusministeeriumi ees kodukulude hinnatõusu vastaseid meeleavaldusi.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside