Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet ütles, et siseministeeriumis on alanud laiem politiseerimine ning haldusala areng läbi poliitilise filtri.
 „Tegemist on avaliku teenistuse alustalade õõnestamisega,“ tõdes endine siseminister Laanet.
Laanet ütles, et alates käesolevas aasta 1. juunist töötab Siseministeeriumi personaliosakonna juhatajana Isamaa ja Res Publica Liidu liige Eero Kosk.
„Enne nimetatud ametikohale asumist töötas Eero Kosk Tallinna volikogu fraktsiooni IRL-i nõunikuna,“ märkis Laanet. „ Personaliosakonna juhataja ülesanneteks on personalipoliitika kujundamine ning strateegiline planeerimine. Isamaa ja Res Publica Liidu liikmed on ka Siseministeeriumi personaliosakonna nõunikud.“
 Laaneti sõnul on seni kehtinud kirjutamata kokkulepe, et erakonnad jõustruktuure ei politiseeri.
 „Kahetsusväärselt on IRL ja Pomerants sellest kokkuleppest taganenud,“ selgitas Laanet. „Võib-olla tuleks algatada debatt, et Eestis sarnaselt Soomega võiksid jõustruktuuride töötajad v.a. kaitseväelased kuuluda  parteisse. Debati eesmärgiks oleks selgitada, kas Eesti demokraatia on sellise sammu astumiseks piisavalt küps.“
Seoses eeltoodu ning olukorra tõsidusega esitas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon siseminister Marko Pomerantsile arupärimise ning palub ministril vastata järgmistele küsimustele:
Kas tegemist on Teie hinnangul juhusega, et ministeeriumi personaliosakonnas töötavad ministriga ühte parteisse kuuluvad isikud?
Kes tegi otsuse võtta tööle personaliosakonna juhatajana Isamaa ja Res Publica Liidu liige Eero Kosk?
Kas Siseministeeriumi personaliosakonna politiseerimisega on alustatud terve ministeeriumi politiseerimist?
Kas Siseministeeriumi personaliosakonna uus poliitiline suund on kuidagi seotud uue avaliku teenistuse seadusega?
 
 
Tagasiside