Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet ütles, et koalitsioonierakonnad on võtnud lähisuhete vägivalla ohjamise olulisusest aru saamiseks taas armuaega.

„Riigikogu Õiguskomisjon lükkas koalitsioonihäältega tagasi Keskerakonna eelnõu ning andis sise- ja justiitsministeeriumile ülesande selgitada 2012. aasta märtsiks, kas lähisuhte vägivald on meie ühiskonnas lahendamist vajav probleem ning kui suures ulatuses on see levinud,“ selgitas Laanet.

Laaneti sõnul on ka justiitsminister Kristen Michal juba avalikkust eksitanud, väites justkui oleks perevägivalla vähendamine talle prioriteediks, kuid samas ei nõustunud toetama eelnõud, mis sellele reaalse lahenduse pakkunuks.

„Mulle tundub, et koalitsioon on võtnud endale armuaega, selgitamaks välja, kas perevägivalla ohjamine ikka on Eestis probleem ja kas sellega üldse peab tegelema,“ märkis endine siseminister Laanet, „räägitakse käsiraamatutest ja statistikast ning uuringute vajalikkusest, samal ajal kui tegelikult vajame kiireid ja konkreetseid tegevusi.“

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni eelnõu loonuks parema kaitse lähisuhte vägivalla eest ning ennetanuks perevägivalla juhtumeid. Eelnõu Karistusseadustiku muutmiseks sätestab karistuse lähenemiskeelu, ajutise lähenemiskeelu või muu isikuõiguse kaitse abinõu esmakordse rikkumise eest ka siis kui sellega ei põhjustatud ohtu isiku elule, tervisele või varale. Sama teo korduval sooritamisel või põhjustades ohtu isiku elule, tervisele või varale, karistatakse kuni üheaastase vangistusega. Lisaks annab eelnõu võimaluse kohaldada lähenemiskeelu korral elektroonilist valvet.

Tagasiside