Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet kritiseeris täna Riigikogus keskkonnainspektsiooni vähest võimekust ning nõrka juhtimist. Lisaks märkis ta, et keskkonnaminister ehib end võõraste sulgedega, kui väidab, et keskkonnainspektsiooni inspektorid pidasid 22. jaanuaril Pärnus kinni ühe kaubikauto ligi kahe tonni värske kalaga, mille tegelikku päritolu ei suutnud vedaja tõendada.

Laanet juhtis keskkonnaministri tähelepanu ka keskkonnainspektsiooni puudulikule koostööle nii keskkonnainspektsiooni sees kui ka teiste korrakaitse- ja õiguskaitseorganitega. „Inspektsiooni töös on vajakajäämisi, mida näitab ilmekalt ka tõsiasi, et tegelikult pidas kaubiku kinni Pärnu politseiosakonna patrull.“

„Keskkonnainspektsiooni võimekus on viimasel ajal oluliselt langenud,“ sõnas Laanet. Ta lisas, et mõned aastad tagasi oli keskkonnainspektsiooni võimekus märgatavalt suurem, seda eriti Läänepiirkonnas. „Toimis koostöö ka kõigi teiste õiguskaitseorganitega ja samuti ministeeriumidega. Millegipärast see töötav meeskond lõhuti ja täna on inspektsioonis probleeme rohkem, kui minister tegelikult välja näitab,“ lausus Laanet.

Tagasiside