Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom saatis justiitsministrile Kristen Michalile kirjaliku küsimuse, milles palub selgitust vangide sildistamisele nende keeleoskuse järele.

„Eesti Keele Instituudi direktor Urmas Sutrop kirjutas 20. aprillil ajalehes Postimees, et veebruarist alates kannavad vangid lisaks nimesildile veel A, B, või C tähte, mis näitab nende riigikeele oskust,“ selgitas Toom.

Sutrop pöördus seletuste saamiseks Justiitsministeeriumisse ja sai sealt vastuseks, et info on tõene ning see olevat vanglate endi algatus. EKI juht tõdes oma artiklis, et see tuletab meelde holokausti, kui juutidele kinnitati rinda kollane Taaveti täht.

Michalilt palutakse vastust järgmistele küsimustele: millest on tingitud vajadus sildistada vange nende keeleoskuse põhjal? Kuidas selline sildistamine aitab kaasa igapäevase vanglaelu korraldamisel? Kas vanglate initsiatiiv siltide osas oli eelnevalt kooskõlastatud Justiitsministeeriumiga? Kas selline tegevus on kooskõlas Eesti seadusandlusega?

Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele peab minister Riigikogu liikme kirjalikule küsimusele vastama kümne tööpäeva jooksul.

Tagasiside