Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toetanud täna vastuvõetud seadusemuudatust, mis tagab lasteaiakoha alles neljandast eluaastast alates ja annab omavalitsustele võimaluse suunata lapsed lasteaiakohtade puudumisel lapsehoidu, millele kehtivad tunduvalt leebemad kvaliteedinõuded kui lasteaiale.

„Muudatuse ainus võit oleks lasteaiajärjekordade vormiline kaotamine, tegelikud probleemid jäävad aga alles,“ sõnas kultuurikomisjoni aseesimees Eldar Efendijev.

Lasteaiajärjekordade kaotamiseks oleks Efendijevi sõnul tõhusam taastada programm „Igale lapsele lasteaiakoht“, mille algseks eesmärgiks oli vastavalt vajadusele toetada kohalikke omavalitsusi uute lasteaedade ehitamisel ja olemasolevate lasteaedade renoveerimisel.

Teise olulise punktina tõi Efendijev välja vajaduse kehtestada lasteaiaõpetajatele üleriigiline alampalk, eraldades omavalitsustele selleks lisaraha. Täna on lasteaiaõpetajad välja jäetud valitsuse poolt kehtestatud palga alammäärade määratlusest.

„Mõned omavalitsused on omapoolselt kehtestanud kooliõpetajate palga alammääradega sarnased numbrid ka lasteaiaõpetajate alammääradeks, kuid paljudel omavalitsustel puuduvad selleks rahalised võimalused,“ sõnas Efendijev täna riigikogus peetud kõnes.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis eelmise aasta juunikuus üle ka lasteaiaõpetajate alampalka puudutava eelnõu, mis riigikogu esimesel lugemisel kahjuks tagasi lükati.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside