Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabariigi Valituse otsus toetada järgmise aasta riigieelarves põllumajandussektorit erakorraliselt 12 miljoni euroga, on Eesti toidulaua katjatele ehk põllumeestele rõõmustav uudis, mille eest võlgnevad tänu eelkõige peaminister Jüri Ratasele,“ ütles Keskerakonna volikogu maaelukomisjoni esimees Siret Kotka.

„Maaeluminister küll esitas oma ettepanekud riigieelarvesse, kuid pärast seda jäid põllumehed ministri jaoks nähtamatuks. Riigieelarves üleminekutoetuste real kajastunud null oli meie maaelu hoidjatele halb üllatus,“ ütles Kotka, lisades, et ilmselt olekski põllumajandussektor suurema toetuseta jäänud, kui ei oleks sekkunud peaminister Jüri Ratas.

„Peaminister võttis põllumeeste mure oma südameasjaks ning töötas eesmärgi nimel tugevalt. Just nii nagu suvel, kui Ratas võitles välja Eesti põllumajandus- ja toidutootjatele välja võrdsemad konkurentsitingimused Euroopa Liidus,“ sõnas Kotka.

Riigikogu maaelukomisjoni kuuluva Kotka sõnul on ülemaailmsest pandeemiast tingitud majanduskriis jätnud valusa jälje ka põllumajandussektorile. „Tugeva hoobi on saanud piimakarja-, lihaveise-, sea- ja lambakasvatuses, aiandussektoris ja kartulikasvatuses ning maheteraviljakasvatuses. Valitsuse poolt erakorraliselt eraldatud 12 miljonit eurot kriisiabi pakub ettevõtjatele olulist tuge keerulises turusituatsioonis ja aitab vältida olukorda, kus mõni põllumees peaks kuulutama välja pankroti,“ ütles Kotka. „Selle sammuga taastas valitsus oma näo põllumeeste ees.“

„Riik ei tohi alahinnata põllumeeste rolli maapiirkondade jätkusuutlikkuse tagamisel ning kahtlemata peab riik, eriti kriisiajal, oma abikäe ulatama,“ ütles Kotka.

Tagasiside