Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul on tänahommikune uudis sellest, et Viru Keemia Grupp koondab nafta jätkuva märkimisväärse hinnalanguse tõttu ligi 500 inimest, tõsiseks hoobiks kogu Ida-Virumaale.

„Ligi 500 inimese koondamine Viru Keemia Grupi tehastest tähendab raskusi kogu Ida-Virumaale. Me teame, et registreeritud töötuse määr meie maakonnas on kasvanud üle 10 protsendi. Viimati oli see nii kõrge kahe aasta eest. VKG otsus on aga järjekordne hoop. Ida-Virumaal ei ole kerge tööd leida ning paljud inimesed on uue töö otsingutel sunnitud oma kodupiirkonnast lahkuma,“ sõnas Kohtla-Järvelt pärit Mihhail Korb.

Korb jätkas: „Taoline töötuse määr on selge oht meie sisejulgeolekule ja piirkonna kestvusele. Kui inimestel ei ole tööd ja nad tunnevad, et riik neid ei aita, kasvab ka rahulolematus. Minu hinnangul peab siinkohal valitsus appi tulema. Me ei tohi lasta inimestel muutuda pikaajaliselt tööturult eemale jäävateks inimesteks, kellel on pea võimatu taas tööd saada. Alles tabas Ida-Virumaad üks koondamiste laine, kui Nitrofert inimesi lahti lasi. Ka siis lubas riik kiirelt tegutseda, kuid vaid sõnadeks see jäigi. Loodan, et seekord on teisiti. Töötukassal on ees lai tööpõld.“

Lisainfo:
Mihhail Korb
Tel 52 654 77

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside