Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb sõnas täna toimunud „Eesti Kodanikuühiskonna Arengukontseptsiooni rakendamise“ arutelul, et Eesti inimesed tahavad kanda suuremat vastutust selle ühiskonna eest, kus nad elavad.

„Miks lähevad inimesed vabatahtlikuks? Ma arvan, et vastus on ühene. Nad soovivad kanda rohkem vastutust selle kogukonna eest, kus nad elavad. Neid huvitab see ühiskond, need inimesed, kellega nad suhtlevad. Ja osalt tegelevad nad vabatahtliku tööga seetõttu, et vastasel korral ei leiaks nii mõnigi probleem mingitki lahendust. Kui nemad seda ei tee, ei tee seda keegi. Riik on meil teadupärast üsna õhukeseks viilitud ning see annab tunda kõikjal,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Korb.

Korb lisas: „Täna räägiti saalis sellest, et võib-olla saab Riigikogu muuta. Muuta parlament näiteks mitmetasandiliseks. Samas unustame ära, et meil on ju olemas kohalikud omavalitsused. Kui anda neile senisest enam autonoomiat ja õigusi, on võimalik suurendada ka inimeste kaasatust kohalikus elus. Minu hinnangul tuleks suurendada omavalitsuste tulubaasi, seeläbi suureneks ka võimalused.“

„Me teame, et muutused algavad rohujuure tasandil ning just oma kodukoha parandamisest ja arendamisest peakski iga inimene alustama,“ lõpetas Mihhail Korb.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside