Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil langes menetlusest välja Keskerakonna algatatud tulumaksuseaduse muutmine, mis oleks suurendanud omavalitsuste sissetulekuid. Keskerakonna omavalitsuskogu esimehe Kersti Sarapuu sõnul taotles Keskerakond omavalitsuste tulubaasi taastamist kriisieelsel tasemel ning taolist muudatust on endiselt vaja, et tagada kohalike omavalitsuste võimekus neile antud ülesannete täitmiseks ja teenuste pakkumiseks.

„Suures haldusreformi tuhinas on jäänud mõnevõrra tähelepanuta asjaolu, et omavalitsuste edukaks edenemiseks ei vaja nad mitte mehhaanilist liitmist ja elanikkonna kunstlikku suurendamist, vaid senisest suuremaid sissetulekuid. Tegime ettepaneku tõsta omavalitsustele riigikassast laekuv tulumaksu osa järgmise kolme aasta jooksul 12,13 protsendini, mis meie hinnangul kataks nii kriisieelse tulubaasi taseme kui ka maamaksu soodustuste mõju. Täna on vastav osa 11,6 protsendi suurune. On arusaamatu, miks valitsus vaid räägib omavalitsuste võimekuse suurendamisest, kuid kui on reaalne võimalus nende tulusid kasvatada, siis lüüakse vedelaks,“ rääkis parlamendi rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu.

Sarapuu jätkas: „Omavalitsuste tulumaksu osa vähendati majanduskriisi ajal ning tegemist pidi olema ajutise meetmega. Arvestades, et viimastel aastatel on meie majandus olnud positiivne ning peaministri hinnangul vajab Eesti vaid peenhäälestust, oleks õiglane, kui lõpuks taastataks ka omavalitsuste sissetulekud samaväärses mahus. Loodan, et läbiviidav haldusreform saab oma tänasele kujule veel kõvasti sisu juurde ning lõpuks lahendatakse ka omavalitsuste tulubaasi küsimused.“

Lisainfo:
Kersti Sarapuu
Tel: +372 50 391 13

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside