Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogu suures saalis esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõu, mis jõustumisel parandanuks kolmikuid kasvatavate perede olukorda. Reformierakonna ja IRLi saadikud hääletasid kolmikute vanemate täiendava toetamise vastu.

„Kolmikute vanemad pöördusid Riigikogu poole saamaks toetust olukorras, kus kolme lapse sünd on toonud kaasa lisaks kolmekordsele rõõmule ka kolmekordsed kulud,“ rääkis sotsiaalkomisjoni liige Yana Toom, „erinevalt teistest Euroopa riikidest puudub Eestis igasugune riigipoolne toetus kolmikutele. Vaid vallad ja linnad on oma võimaluste piires kolmikute peresid toetanud.“

Toom rõhutas, et kolmikute sünd on Eestis pigem erakordne sündmus ning riik ei jää selliste perede toetamisel sugugi vaesemaks. „Leian, et on igati inimlik pakkuda rohkem abi just selliste lapsevanematele, kel sünnib kolm last korraga. See pole lihtne töö!“

„Mul on väga kahju, et koalitsioon ei soovi isegi sellist opositsiooni eelnõu toetada ning blokeerib perede toetamise oma teerulli taktikaga,“ lisas Toom.

Täna menetlusest välja hääletatud eelnõu eesmärgiks oli parandada kolmikuid kasvatavate perede olukorda, võimaldades kolmikute ja suuremate mitmike korral vanemahüvitist, lapsehoolduspuhkust ja lapsehooldustasu mõlemale vanemale ning tõstes ühekordset sünnitoetust 10 000 euroni kolmikute ja suuremate mitmike sünni korral. Seaduse jõustumisel 2013. aastal olnuks maksimaalne kulu riigieelarvele esimesel aastal 158 405 eurot ning igal järgneval aastal 212 607 eurot.

2009. aastal sündis Eestis 2, 2010. aastal 4 ja 2011. aastal 5 komplekti kolmikuid.
 

Tagasiside