Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikud pidasid täna kriisikoosoleku majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ning riigihalduse minister Jaak Aabiga, et leida kiireid lahendusi Ida-Virumaad ja Eesti Energiat tabanud kriisile, mille tulemusena võib juba koos tehtud muudatustega töökoha kaotada tuhatkond inimest ning suure hoobi saada ka Eesti energiajulgeolek.

„Täna on laual kaks peamist küsimus. Kuidas säilitada põlevkivitööstuse probleemide valguses võimalikult palju töökohti ning kuidas tagada Eesti energiajulgeolek. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas on välja pakkunud, et elektriturult kõrvale jäänud energiaplokid tuleks jätta strateegilisse reservi, mis tagaks energiajulgeoleku ning annab võimaluse osa töökohti säilitada. Samuti on variant lubada kasutada Narva elektrijaamades põlevkivi kõrval biomassi. Sellise energia CO2 hinnakomponent on kordades väiksem puhtast põlevkivienergiast. Tegemist on sammudega, mida tuleb kiirelt astuda, et vähemalt pehmendada Ida-Virumaad ja sealseid töötajaid tabanud kriisi,“ rääkis Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Samuti kohtumisel osalenud Riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimehe Dmitri Dmitrijevi hinnangul tuleb kaaluda ka ettepanekut, millega kiirendatakse Eesti Energia üleminekut elektri tootmiselt õli tootmisele. „Põlevkivi saab endiselt kasutada ja kaevandada – seda läheb tarvis õli tootmises, millele annab lisandväärtuse veel planeeritav rafineerimistehas. Õlitootmise võimsuse kasvatamine annaks võimaluse hoida kaevureid tööl ja vältida saabuvat koondamislainet,“ lisas Dmitrijev.

Lisaks pakutud lahendustele on riigihalduse minister Jaak Aab antud probleemi valguses minemas tuleval nädalal Ida-Virumaa visiidile, et uurida, kuidas saaks riik tänasest jõulisemalt toetada piirkonna tööstusparke uute töökohtade loomisel. Keskfraktsiooni saadikud kutsuvad valitsusliikmeid üles Ida-Virumaa muredele kiireid ja konkreetseid lahendusi leidma.

Tagasiside