Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsiooni liikmed kohtusid täna Eestis resideeruvate suursaadikutega, et neile selgitada Eesti poliitikas toimuvaid muudatusi.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhtfiguurid kohtusid täna 30 Eestis resideeruva suursaadiku ning saatkondade asejuhtidega. Kohtumise eesmärk oli selgitada diplomaatidele, et Keskerakonna valitsusse tõusmine ei tähenda muutust riigi senises välis- ja julgeolekupoliitikas või Venemaa mõjusfääri langemist.

„Välisesindustes ning -meedias on käidud hirmutamas väidetega, et Keskerakond kavatseb muuta Eesti välispoliitilist suunda, kuid see ei vasta tõele. Kõik, kes loevad eilsetel valitsuskõnelustel kokku lepitud välis- ja julgeolekupoliitika ning riigikaitse põhimõtteid, saavad sellest aru. Välisesinduste esindajad tundsid väga suurt huvi meie põhimõtete osas ja mul on hea meel, et me saime nende küsimustele konkreetseid vastuseid anda. On aeg lõpetada tarbetu hirmu külvamine ja ma loodan, et adekvaatne informatsioon jõuab saatkondade kaudu ka meie liitlasteni ning välismeediasse,“ rääkis Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul peavad kõik Eesti poliitilised jõud tõsiselt mõtlema, milliseid sõnumeid välispartneritele saata soovitakse, sest ebaõiged väited kahjustavad tõsiselt Eesti mainet. „Eesti huvides on julgeoleku, stabiilsuse ja heanaaberlike suhete arendamine kogu meie regioonis. Keskerakond seisab nende väärtuste eest. Pean vastutustundetuks seda, kui keegi endisest valitsusliidust läheb välisajakirjanike juurde rääkima, et Keskerakond toob Eesti välispoliitikasse negatiivse nihke. On aeg kibestumisest üle saada ning edasi minna.“

„Tänane kohtumine oli viimaste päevade uudiste valguses ülimalt oluline ning õnneks ka produktiivne. Loodan, et seesugune konstruktiivne koostöö jätkub ka tulevikus,“ lõpetas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside