Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme ja Keskerakonna omavalitsuskogu esimehe Kersti Sarapuu hinnangul on täna parlamendis esimesele lugemisele jõudnud haldusreformi eelnõu pooliku lahenduse pakkumine, mille kiirustades menetlemine jätab kohalikud omavalitsused endiselt tänasesse nigelasse seisu.

„Kuni pole tehtud sisulisi muudatusi omavalitsuse toimimises, tulubaasis ja riigi regionaalhalduses, ei saa me toetada omavalitsuste mehhaanilist ja tihti ebaloogilist ühendamist. Väited, et suurem omavalitsus on parem ja võimekam, pole mingi tõestus taoliseks sunnitud omavalitsuste liitmiseks. Oleme arvamusel, et mehaaniliste liitmiste ja kaartide joonistamise asemel tuleks hoopis keskenduda sellele, kuidas kohalik omavalitsus suudaks tagada oma elanikele parema elukeskkonna ja teenused. Kui need kriteeriumid pole täidetud, ei saa me ka valitsuse reformikava toetada,“ selgitas Keskerakonna vastuseisu pakutavale haldusreformile Kersti Sarapuu.

Sarapuu sõnul teeb Keskerakonna fraktsioon seetõttu enne seaduseelnõu II lugemist valitsusele ettepaneku töötada välja ja tuua riigikogu ette valdkondlikud seaduseelnõud, mis annavad haldusreformile sisu.

„Eesti Keskerakonna fraktsiooni kindel seisukoht on, et haldusreformi eelnõule saab anda hinnangu siis, kui on välja töötatud reformi sisu puudutavad seaduseelnõud. Ka valitsus ise on eelnõu seletuskirjas välja toonud koguni 18 seaduse muutmise vajaduse tervikliku haldusreformi elluviimiseks. Ilma nendeta on tegemist vaid kaartide ümberjoonistamisega, mis ei muuda paremaks ei teenuste kättesaadavust ega elukeskkonda omavalitsustes,“ lõpetas Sarapuu.

Lisainfo:
Kersti Sarapuu
Tel: +372 50 391 13

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside